مقالات

اصطلاحات دنیای رنگارنگ شال و روسری

صنعت شال و روسری یکی از رنگارنگ ترین ها در زمینه مد و فشن است. که بانوان با خرید شال و روسری متنوع و طرح دار می توانند در استایل و سبک پوشش خود تغییرات اساسی ایجاد کنند. برای خرید در هر زمینه ای لازم است تا اطلاعات اندکی نیز داشته باشید تا به شما در انتخاب کمک کند. به همین دلیل کاتلیا قصد دارد تا در این متن شما عزیزان را با اصطلاحات دنیای شال و روسری آشنا کند.

مهم ترین اصطلاحات دنیای شال و روسری

قواره شال و روسری

در اولین قدم لازم است که حتماً قواره و سایز را بشناسید تا به هنگام خرید انتخاب درست داشته باشید. اصطلاحات دنیای شال و روسری بسیار هستند که شناختن قواره از مهم ترین آن می باشد. شال پارچه ها مستطیلی شکل که اندازه های مختلف دارد. که رایج ترین آن  80×180 ، 65 ×160، 100 × 280 در بازار موجود می باشد. شما می توانید بر اساس علاقه، سبک و استایل که می خواهید داشته باشید انتخاب نمایید.

روسری از پارچه مربعی شکل تولید می شود. که سایزها متنوعی دارد از سایز 65 ×65 که بسیارکوچک است به عنوان دستمال گردن یا بستن دور مچ در واقع یک نوع اکسسوری محسوب می شود. سایز روسری 70× 70 یا همان بی بی اسکارف که امروزه بسیار ترند شده اند و برای داشتن استایل متفاوت و خاص بسیار مناسب می باشد. روسری سایز 100 × 100 که به مدیوم اسکارف معروف است. که از پرفروش ترین ها و متداول ترین قواره ها برای استفاده بانوان می باشد.

بیشتر بخوانید
شال و روسری خوب، انتخاب خوب

اصطلاحات دنیای شال و روسری

 جنس شال و روسری

از دیگراصطلاحات دنیای شال و روسری که لازم است بدانید نام پارچه یا جنس شال و روسری می باشد. با دانستن و اطلاع داشتن از جنس شال و روسری کمک زیادی به انتخاب درست برای استایل خود کرده اید.

ژاکارد : نوعی از پارچه که در این صنعت بسیار به گوش می خورد. در واقع این نوع پارچه در شکل های مختلف طراحی و بافته می شود و طرح های آن از یک الگو خاصی پیروی می کنند. دارای شکل ها متنوع مانند لوزی،مربع، مثلث و حاشیه زیگزاگی می باشند.

اصطلاحات دنیای شال و روسری

فیلامنت : به نخ هایی که یکسره هستند و نخ های آن ها تکه تکه نشده اند فیلامنت گفته می شود. که در شال های عادی خیلی کم استفاده می شود و برخی مواقع به صورت ترکیبی با نخ های دیگر در تولید شال و روسری به کار می روند. این نخ را با دستگاه نخ ریسی تولید می کنند و نرمی و براقی زیادی دارند.

اسپان : این نوع جنس نخ اصلاحی است که برای نوعی از پلی استر بکار می رود و به نخ هایی که الیاف تکه تکه دارند گفته می شود. البته که این نوع پارچه برای گردش هوا در شال بسیار کمک کننده است.

آکریل : معمولاً به نوعی از نخ­ های مصنوعی مخصوص بافت­ های زمستانی می­ گویند. این نخ­ ها حالتی پف کرده دارند و ممکن است به صورت مخلوط نیز استفاده شود. آکریل به دلیل وزن پایین نسبت به حجمش، برای بافندگان صرفه­ ی زیادی دارد.

اصطلاحات دنیای شال وروسری

جمع بندی

دانستن اصطلاحات دنیای شال و روسری برای افرادی که علاقه به دنیای رنگا رنگ و پر زرق وبرق مد و فشن دارند جالب می باشد و می خواهند که با این اصطلاحات آشنا شوند. که دانستن این موارد در زمان خرید بسیار کمک کننده است تا بتوانید آنچه که نیاز دارید را تهیه نمایید.

بیشتر بخوانید
شال پلیسه به رنگ کاتلیا
0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *