مقالات

استایل و ست کردن رنگ های پاستلی

رنگ پاستلی

رنگ پاستلی از دسته رنگ های روشن و جذابی است که امسال بسیار ترند شدند و به سادگی می توانید در استایل خود با دیگر رنگ ها ست کنید. به این ترتیب می توانید در سبک لباس پوشیدن خودتان تنوع ایجاد کنید.

رنگ پاستلی چیست؟

به گروه رنگ هایی مثل صورتی روشن ، آبی روشن ،بنفش روشن ، هلویی ،کاراملی روشن ،موزی و…. رنگ پاستلی گفته می شود. این رنگ‌ها تناژ رنگ‌های واقعی را دارند اما بسیار روشن و نزدیک به رنگ‌های خنثی یعنی خاکستری، مشکی و سفید هستند.

رنگ پاستلی

نحوه ست کردن رنگ پاستلی

ست کردن با رنگ های خنثی

یکی از بهترین روش‌ها برای ست کردن رنگ‌های پاستلی، قرار دادن آنها در کنار رنگ‌های خنثی است. ترکیب این رنگ‌ها با سفید، سیاه و خاکستری، بژ و یا تناژهای کرم و نسکافه‌ای، از میزان دخترانه بودن و فانتزی بودن این رنگ ها می کاهد می توانید در استایلتان رنگ های خنثی را در شال یا روسری شلوار یا مانتو با رنگ پاستلی ست کنید یک استایل عالی و شیک ایجاد خواهد کرد.

ست کردن با رنگ های متضاد

ست کردن رنگ‌های پاستلی با رنگ‌های متضاد آن بسیار جذاب خواهد بود. مثلاً می‌توانید صورتی پاستلی را با لیمویی روشن، آبی را با سبز نعنایی و پرتقالی روشن را با بنفش ست کنید. همچنین می‌توانید این رنگ‌ها را با رنگ‌های روشن‌تر به کار ببرید اما حواستان به طیف رنگی ای که انتخاب می‌کنید باشید.

رنگ پاستلی

ست کردن به روش اصل مینیمال

در استایل روزمره، سرتا پا پوشیدن به رنگ پاستلی چندان جالب نیست. استفاده از این رنگ ها تحت شرایطی که لباس دارای الگوی واضحی نباشد نیز جذاب است. یعنی استایلتان را تنها با رنگ نمی‌سازید بلکه با استفاده از برش و مدل نیز، رنگ‌های پاستلی را دخیل کرده‌اید.

بیشتر بخوانید
راهنمای خرید روسری دخترانه
ست کردن با لباس های طرح دار

رنگ‌های پاستلی در ترکیب با پارچه‌های طرح دار بسیار زیبا می‌شوند، به ویژه اگر طرح این پارچه‌ها نیز به همین رنگ باشند. اما بهتر است با رنگ‌های پاستلی از طرح‌های گلدار استفاده نکنید. در عوض از پارچه‌هایی استفاده کنید که طرح‌های مینیمال و مدرن دارند.

رنگ پاستلی

ترکیب با استایل مونوکروم

می‌توانید استایل خود را تنها با یک رنگ پاستلی، تبدیل به استایل مونوکروم کنید. این کار باعث می‌شود تا اندامتان بلندتر و کشیده‌تر نشان داده شود. برای هر چه زیباتر کردن این استایل، می‌توانید همراه با آن از زیور آلات و لوازم جانبی جذاب و خلاقانه استفاده کنید. در ترکیب این رنگ ها با استایل مونوکروم  می‌توانید از جنس‌های متفاوت پارچه استفاده کنید تا زیباتر به نظر بیایید.

نکته : اگر قصد دارید رنگ پاستلی را در لباس های زمستانی استفاده کنید بهتر است به فکر خرید شال و روسری با تناژ این رنگ ها باشید تا بتوانید در استایل خود تنوع و جذابیت ایجاد نمایید.

رنگ خنثی

جمع بندی

شما می توانید رنگ های پاستلی را در هر مکانی بپوشید از محل کار تا مهمانی به راحتی می توانید این رنگ را وارد استایل خود کنید مهم نیست قد و هیکل شما به چه شکلی است می توانید از آیتم های این رنگی در لباس خود استفاده کنید.

به طور خلاصه می توان گفت نحوه ست کردن این رنگ ها به چه صورت است.

  • مونوکروم، می توانید این رنگ را به صورت تک رنگ انتخاب کنید و همه لباس های خود را با آن هماهنگ کنید.
  • ترکیب با رنگ های متضاد، در دایره رنگ ها می توانید از رنگ های متضاد کمک بگیرید
  • ترکیب با رنگ های خنثی، می توانید با رنگ های خنثی مثل خاکستری شتری و…. ست کنید.
  • می توانید رنگ پاستلی با رنگ های روشن ست کنید.
بیشتر بخوانید
شال های پاییزه کاتلیا
0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *