مقالات

سبک و استایل مونوکروم

معنی واژه ای استایل مونوکروم دو واژه مونو به معنی تک یا واحد و کروماتیک به معنای رنگ تشکیل شده است. در واقع این سبک پوشش به اصطلاح تک رنگ است که در آن از رنگ های مشابه و هم خانواده استفاده می شود.

این سبک به این معنی نیست که سر تاپا فقط از یک رنگ استفاده کنید. بلکه می توانید از ترکیب سه تا پنج رنگ اما در یک طیف رنگی از لباس هایتان استفاده کنید. ضمن اینکه در این نوع لباس پوشیدن به رنگ پوست خود، مدل موهایتان و حتی رنگ مو و چشمتان نیز دقت کنید. چرا که یکدست بودن رنگ ها در صورت عدم هماهنگی سبب خستگی چشم بیننده و نامناسب به نظر رسیدن استایلتان می گردد.

استایل مونوکروم

قواعد ست کردن استایل مونوکروم

این استایل هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ وجود ندارد. اما باید بخاطر داشته باشید که برای ساخت این استایل فقط باید از یک رنگ استفاده کنید که با سایه ها و تناژهای مختلف ساخته می شود. برای انتخاب رنگ مناسب می توانید ابتدا از رنگ های خنثی مثل سفید،طوسی ،خاكستری،قهوه ای و مشکی بهره ببرید. و کم کم رنگ های ریسکی تری مثل زرد یا سبز را امتحان کنید.

یکی از رنگ های فاخر پرطرفدار و خاص برای زنان و مردان شیک پوش رنگ سورمه ای و کرم شکلاتی است.

رنگ کرم استخوانی ،شیری و عاجی هم می تواند جایگزین مناسبی به جای رنگ سفید باشد.با جایگزین کردن این رنگها به جای سفید خالص از شر آلودگی و کثیف شدن رنگ سفید خلاص می شوید. علاوه بر آن کمی این نوع استایل مونوکروم دخترانه تر و جذاب تر به نظر می رسد.

بیشتر بخوانید
شال مشکی جذاب و پرطرفدار

اگر به سراغ رنگ پرطرف دار مشکی می روید. برای ساخت این استایل از جنس پارچه های مختلف مانند: کتان، جیر، چرم، جین، پشم، ورنی، بافت و… استفاده کنید که همگی به رنگ مشکی هستند. و در کنار آن از یک پالتو جیر و نیم بوت ورنی با خرید شال و روسری مشکی طرحدار و اکسسوری هایی به همین رنگ  می توانید یک استایل مونوکروم خارق العاده را برای خودتان ایجاد نمایید.

استایل مونوکروم

نکات کاربردی و مهم در این استایل

استایل مونوکروم فقط در تک رنگ بودن و سادگی خلاصه نمی شود. بلکه می توانید با کمی سلیقه و حوصله طرح های هیجان انگیزتری را به لباس هایتان اضافه کنید.

  • می توانید از پارچه هایی با بافت و طرح های جذاب استفاده کنید. یا می توانید از لباس های گلدوزی شده، چاپ برجسته، نقاشی های دستی و لباس های برش دار برای شیک تر به نظر رسیدن آن ها استفاده کنید.
  • استایل مونوکروم برای افراد ریزنقش بسیار مناسب است، استفاده از رنگ های روشن و حتی طرحدار می تواند اندام آن ها را متوازن تر نشان دهد. همچنین این نوع لباس پوشیدن برای افراد درشت هیکل نیز توصیه می شود. منتها انتخاب رنگی هوشمندانه ترجیحا تیره و خنثی در توازن این نوع اندام موثرتر است.
  • مونوکروم شما را کشیده تر و قد بلندتر نشان می دهد بخصوص اگر رنگه های مات در بالا تنه و رنگ های براق تر در پایین تنه استفاده شوند.
  • استفاده و انتخاب پارچه های طرح دار بسیار دشوار است اما می تواند استایل شما را خاص کند برای مثال انتخاب شومیزی با طرح های ریز و هم رنگ زمینه شال و روسری طرح دار می تواند انتخاب درستی باشد.
بیشتر بخوانید
راهنمای خرید روسری مجلسی

استایل مونوکروم

از چه اکسسوری ها در استایل مونوکروم استفاده می شود؟

در استایل مونوکروم استفاده از اکسسوری های مناسب می تواند جذابیت بیشتری به این سبک لباس پوشیدن اضافه کند و استایل شما را از یکنواختی در بیاورد.
نکته ای که در استفاده از اکسسوری ها باید دقت کنید. این است که پوشیدن جواهرات خیلی بزرگ و خارج از عرف مناسب نیست و بهتر است از جواهرات ساده و شیک استفاده کنید.
دقت داشته باشید که تیپ و ظاهر شما فقط در لباستان خلاصه نمی شود،بلکه کفش ها کلاه،روسری،دستمال گردن ،کمربند ،جواهرات و حتی رنگ ناخن هایتان نیز جز جدا نشدنی از استایل شماست. می توانید با هماهنگی و کمی جسارت این استایل خاص و یکنواخت را هیجان انگيز تر کنید.

0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *