مقالات

استایل مینیمال ساده و شیک کاتلیا

استایل مینیمال

مینیمال به معنی سادگی و کم بودن آیتم ها در موارد مختلف است. در دنیای مد و فشن نیز سادگی و مینیمال بودن سال ها است مورد توجه قرار گرفته است. در واقع ساده ترین تعریف از استایل مینیمال در مد و فشن سبکی که در آن سعی می شود با استفاده از حداقل رنگ ها کمترین پیچیدگی و با کمترین آیتم های ممکن، ظاهری زیبا و شیک خلق کرد. بانوانی که بر این مبنا شال و روسری خریداری می کنند و لباس می پوشند ظاهری ساده و بی زرق و برق دارند و استایلشان همیشه بر اساس استاندارد های جهانی جذاب می باشد.

رنگ استایل مینیمال

طرفداران این سبک پوشش بیشتر رنگ های سیاه سفید ،سرمه ای، خاکستری را انتخاب می کنند. البته که به این معنی نیست دیگر رنگ ها را حذف کنید بلکه می توانید رنگ های مختلف را با رنگ خنثی استفاده کنید. با این توضیحات راحت تر می توانید شال یا روسری که مناسب استایل مینیمال باشد را از بین تنوع طرح های کاتلیا پیدا کنید.

به خاطر داشته باشید که در این سبک نباید تمام لباس هایتان یک رنگ باشند. بلکه باید رنگ های متضاد را در کنار یکدیگر قرار دهید. لازم است بدانید که مشکی هیچگاه از چرخه مد خارج نمی شود و به علاوه اساس استایل مینیمال است.

استایل مینیمال

طرح لباس

به طور معمول پارچه های با زمینه ساده و رنگ های خنثی انتخاب مناسبی برای این نوع سبک هستند. اما اگر می خواهید از پارچه های طرح دار استفاده کنید طرح های راه راه یا چهارخانه ای که در آن از دو رنگ استفاده شده باشد مناسب هستند.

بیشتر بخوانید
شال پلیسه به رنگ کاتلیا

الیاف و پارچه

پارچه های آهار دار که از الیاف طبیعی تهیه شده اند بهترین انتخاب برای استایل مینیمال هستند. الیاف پنبه ای نسبتا ضخیم ،پارچه های کتان ،چیت ،ابریشم ،جین و چرم انتخاب های دیگری هستند که برای استایل مینیمال بسیار مناسب هستند.

شال و روسری سبک مینیمال

در استایل مینیمال شال و روسری از مهم ترین اجزا محسوب می شود. اگر شما مایل به این هستید که این نوع سبک پوشش را داشته باشید. بهتر است حتما به خرید شال و روسری ساده با رنگ های سفید ،سیاه ،خاکستری و رنگ های یکدست فکر کنید و از این مدل در کمد خود داشته باشید. در این استایل بهتر است از شال های رنگ روشن با بافت پر تراکم و نازک استفاده کنید. نکته دیگر اینکه لازم نیست انتخاب هایتان بر روی رنگ های گرم باشد بلکه مینیمالیست بیشتر به سمت رنگ های سرد مایل است.

استایل مینیمال

نکات مهم در ست کردن این استایل

در استایل مینیمال جزئیات خاصی وجود ندارد و به راحتی به دلیل خنثی بودن رنگ ها می توان با تمامی رنگ ها دیگر ست شود. به همین دلیل می توان گفت سادگی مهمترین نکته برای این نوع سبک می باشد. در این نوع پوشش لباس های که طرح های پیچیده دارند استفاده نمی شود. در صورتی که بخواهید طرح داشته باشد از طرح های مانند خال خالی و راه راه و از این دسته طرح های ساده با ترکیب رنگ ساده استفاده کنید.

استفاده از اکسسوری شال و روسری و کفش های که با این نوع استایل ست می شوند. باید از رنگ های خنثی انتخاب شوند که بتوان با انواع مختلف لباس ها ست و از آن بارها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید
بهترین استایل با روسری یا شال صورتی

استایل مینیمال

رنگ های مشکی، سفید، طوسی و بژ با تمام رنگ ها ست می شوند. یک مینیمالیست که ترکیب شیک و جذاب می خواهد، قطعا رنگ را بین پالت کرم پیدا می کند و اگر بخواهد از رنگ های تند استفاده کند طوری آنها را به کار می گیرد که در حاشیه قرار بگیرند و اصل این سبک را از بین نمی برد. و اولین رنگی که برای ست کردن انتخاب می کند رنگ سفید است و دومین رنگ هم مشکی مد نظرش می تواند باشد.

نکته ی بسیار مهم برای بانوانی که به این سبک علاقه دارند. نحوه ی آرایش کردن صورت و مدل موهای آن ها است که بهتر است آرایش و مدل موی شلوغی نداشته باشند تا با سادگی لباس هایشان همخوانی داشته باشد.

0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *