مقالات

شال پلیسه به رنگ کاتلیا

شال پلیسه

کاتلیا قصد دارد در این متن به خصوصیات شال پلیسه و نحوه ست کردن آن به شما عزیزان اطلاعاتی را ارائه دهد. در معنی واژه ای پلیسه در خیاطی به ایجاد تا دائمی روی پارچه پیلی گفته می شود. البته که پیلی انواع مختلفی دارد و این تا خوردگی به شکل ها مختلف می تواند روی پارچه اتفاق بی افتد. پیلی سبب می شود تا عرض پارچه کم شود در صورت واقعی عرض پارچه خیلی بیشتر است. ضمن اینکه ضخامت پارچه و کیفیت آن در زیبایی پیلی روی آن نقش اصلی را بازی می کند. به پارچه ای که تماماً پیلی خورده باشد پلیسه می گویند.

پلیسه بدون اینکه واضح باشد حجم پارچه را بیشترنشان می دهد. به این صورت که چین ها در فاصله منظم از یکدیگر قرار دارند و یک تقارن زیبا و شیک و 3 بعدی ایجاد می کند. اگر شال پلیسه ندارید حتما آن را تهیه نمایید چرا که بسیار کاربردی و با انواع استایل ها هماهنگ می شود.

شال پلیسه

معرفی شال پلیسه

در واقع این شال از پارچه ها پلیسه دار برش می خورد. که کیفیت این شال به جنس نخ و ضخامت پارچه بستگی زیادی دارد. برای خرید شال و روسری به دنبال جنس ارزان نباشید. چرا که قطعا این ارزانی به حکمت نیست و از کیفیت خوب و مناسبی برخوردار نمی باشد. شال پلیسه با کیفیت در اثر شستشو پلیسه ها از بین نمی رود این شال روی سر کمی حجم ایجاد می کند و بسیار شیک و زیبا می باشد. با در اختیار داشتن این نوع از شال با رنگ بندی ها مختلف می توانید استایل متنوع و جذابی را خلق کنید. البته این گروه از شال بیشتر مناسب استایل کژوال و اسپرت است.

بیشتر بخوانید
رنگ های جذاب پاییزی

شال پلیسه

انواع پلیسه

  • پلیسه ریز ساده
  • پلیسه درشت ساده
  • پفکی
  • پلیسه جناقی

شال پلیسه تک رنگ بیشتر از یک دهه است که در ایران ترند شده و طرفدار دارد. البته که به نظر می رسد این شال تا مدت طولانی روی بورس است و از مد نمی افتد.

شال پلیسه

تولید پارچه پلیسه به روش صنعتی

در این روش با استفاده از بخار تحت فشار و گرما پارچه را پلیسه دار می کنند. برای این کار ماشین های تخصصی وجود دارد که کار تولید پلیسه دائمی روی پارچه را انجام می دهند.

مناسب ترین پارچه برای این کار پارچه پلی استر یا همان پارچه های الیاف مصنوعی می باشد. پلیسه های پارچه پلی استر دائمی و همیشگی هستند. از پارچه های مناسب دیگر برای پلیسه دار کردن ابریشم می باشد.

بیش از ده مدل پلیسه مختلف وجود دارد. برای شال و روسری ولی پلیسه تیغه ای رایج ترین مدل می باشد. در این مدل پلیسه ها به طور منظم و به یک سمت قرار دارند. طرح های پلیسه فانتزی و شکل دار نیز در دنیای شال و روسری دیده می شود.

روش شستشو

به این نکته توجه داشته باشید که برای شستشو این نوع شال دما آب نباید بالای 30 درجه سانتی گراد باشد و اینکه از ماشین لباسشویی استفاده نکنید بهتر است. به دلیل اینکه اتو کردن ممکن است تا شال را از بین ببرد تا جایی که امکان دارد از اتو کردن بپرهیزید.

خرید شال پلیسه

آسان ترین و راحت ترین راه برای خرید شال پلیسه در رنگ بندی ها مختلف و با کیفیت خوب، این است که به سایت کاتلیا مراجعه نمایید و با آسودگی خاطر شال مورد نظر خود را خریداری کنید.

بیشتر بخوانید
شال ساده پاییزه
0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *