مقالات

شناختن استایل کژوال

استایل کژوال

استایل کژوال حتما به گوشتان خورده و یا با آن روبه رو شده اید. استایلی سبک و راحت در عین حال شیک و متناسب با موقعیت‌های مختلف است. در سبک کژوال این امکان برای شما فراهم است تا علاوه بر راحتی با مد روز نیز مطابقت داشته باشید و ظاهری آراسته داشته باشید. استایل کژوال سبکی از پوشش است که نشان دهنده واقعیت هر انسانی است و هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد. تیشرت، هودی، شلوار جین، ژاکت و …. اصول استایل کژوال هستند. که ست کردن آنها با کت‌های چرم یا جین یک استایل جذاب کژوالی را ایجاد می‌کند. در این نوع پوشش باید به اصول ست کردن و همخوانی رنگ‌ها با هم دقت نمایید.

شال و روسری در استایل کژوال

این سبک پوشش به دلیل راحتی و سبکی که دارد بسیار مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است. و در واقع  ست کژوال به سه دسته زیر تقسیم می­ شود.

کژوال رسمی

پوشش رسمی سبکی است که معمولا در جلسه‌ ها و میهمانی‌ های ‌رسمی استفاده می شود. در استایل کژوال رسمی، هم‌آهنگی بین رنگ شال و روسری و اجزای لباس بسیار مهم است. به شکلی که تا جای ممکن، این ست به استایل لباس رسمی نزدیک باشد و در عین حال راحتی هم داشته باشد. معمولا شال و روسری های با قواره های بزرگ برای این استایل مناسب است.

استایل کژوال

کژوال نیمه رسمی

اصل و قوانین کلی در سبک کژوال نیمه رسمی همان ست بودن است.  ولی استایل کژوال نیمه‌ رسمی در رنگ، تنوع بیشتری دارد.  جنس‌ ها متفاوت هستند و تضاد رنگی نیز در آن وجود دارد. کت و شلوار و اکسسوری­ ها مانند شال و روسری ها می‌توانند در رنگ و جنس متفاوت باشند. معمولا شال و روسری های حریر و نخی در رنگ­ های متنوع نیز انتخاب مناسبی در این استایل می باشند.  شال­ های ضخیم نیز در فصل زمستان برای خانم ها در این استایل مورد استفاده قرار می ­گیرد.

بیشتر بخوانید
شال نخی سبُک کاتلیا

استایل کژوال

کژوال روزمره

سبک کژوال عام یا روزمره یک سبک کاملا آزاد است. در این استایل تغییر در قسمت‌ های مختلف لباس بنا بر سلیقه های مختلف با پیروی از اصول خاص ست‌ های کژوال امکان پذیر است. مثلا می‌توان از شلوار جین و کفش‌ های کژوال، تیشرت‌ ها و پیراهن‌ های کژوال، روسری­ های حریر، نخی با طرحی ساده و در قواره های بزرگ در ترکیب مناسب باهم استفاده نمود. برای خرید شال و روسری مناسب می توانید از طرح های متنوع و جذاب کاتلیا دیدن فرمایید.

استایل کژوال

جمع بندی 

استایل کژوال در چند کلام، استایلی است که در آن احساس راحتی می کنید. یعنی اینکه در این سبک لباس پوشیدن، بدون زحمت زیاد، جوری لباس بپوشید که بتوانید هر روز از آن استفاده کنید. استایل کژوال به صورتی است که هم نیمه‌ رسمی محسوب شود و هم رسمی. معمولا شال و روسری­ های سبک مانند روسری­ های نخی انتخاب مناسبی برای خانم هایی است که قصد دارند تیپ کژوال داشته باشند. البته با توجه به ساده بودن این استایل بهتر است شال و روسری انتخاب شود که دارای طرحی نسبتا ساده باشد.

با كاتليا روز هارو رنگ آميزى كنيد.

بیشتر بخوانید
مدل های بستن شال شیک و جذاب
0/5 (0 نظر)
0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *